Journal

Maltepe “Love Rainbow”La Renklendi

Maltepe Belediyesi’nin yeni yıldaki kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Gülay Alpay’ın, “Love Rainbow” isimli resim sergisi Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı.

İtalya’da, Amerika’da New York’ta, Hawaii’de, Malibu’da, Santa Monica’da, Los Angeles’ta ve New York’ta sergilediği performanslarıyla ve etkileşimli sergileriyle ün salan ressam Gülay Alpay, Maltepe Belediyesi’nin yeni yıldaki sergilerinin ilk konuğu oldu. Serginin açılışında konuşan Maltepe Belediyesi Sanat Koordinatörü Ayşe Sipahioğlu, yurt içinde ve yurt dışında birçok kişisel ve karma sergi, performans ve atölye çalışmaları düzenleyen, seminer ve sempozyumlara katılan Gülay Alpay’ı, Maltepe’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Ressam Gülay Alpay da, sanatın tüm renkleri birleştirici gücünün bulunduğunu belirterek, “Bu sergimde sevgi ve barış için dünyadaki tüm farklı renklerin bir araya gelmesi gerektiğine dikkat çekmek istiyorum. İstanbul’daki en kapsamlı sergimin açılışında, pek çok sanatsal fikrimi uygulama olanağı sağlayan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a, sanata ve kültüre verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

AŞK VE BARIŞ TEMALI CANLI PERFORMANS

Serginin küratörlüğünü yapan endüstriyel ürünler tasarımcısı-mimar Yılmaz Zenger, Alpay’ın bu sergisinde özel bir ışıklandırma sistemi kullanarak renklerin patlamasını gerçekleştirdi. Sergiye katılan davetlilerin de dahil edildiği performansta, sergi salonunun ortasına beyaz bir kayık koyuldu. Katılımcılar insan zinciri oluşturup, ellerine tülleri alıp yuvarlak halka oluşturdular. Tüllerin ortasında kalan kayığı boyamaya başlayan katılımcılar, Gülay Alpay ve Emre Ertürk’le birlikte rengarenk bir kayık oluşturdular. Hollywood’da tasarladığı sanatsal kıyafetler ile dikkat çeken Alpay, sergiye bu elbiselerinden birini giyerek katıldı. Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki sergi, Galeri A+B’de 30 Ocak tarihine kadar ziyarete açık olacak. – İSTANBUL Türkan Saylan, Dr, Maltepe Belediyesi, Gülay, Yerel

Kaynak: İHA

Did you like this? Share it!

0 comments on “Maltepe “Love Rainbow”La Renklendi

Comments are closed.